MissLord
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MissLord

AnasayfaSüper KapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

İnternet Explorer Giriş Sayfası Kilitlenme Sorununa Çözüm

YazarMesaj
fearlestolga
MekanOnline Kurucu Admini (Tolga)..!
MekanOnline Kurucu Admini (Tolga)..!
fearlestolga

Başarı Puan : İnternet Explorer Giriş Sayfası Kilitlenme Sorununa Çözüm 1110
Rep Puanı 2147483647

Rep Gücü 3

itibar
itibar:
İnternet Explorer Giriş Sayfası Kilitlenme Sorununa Çözüm Left_bar_bleue1/1İnternet Explorer Giriş Sayfası Kilitlenme Sorununa Çözüm Empty_bar_bleue  (1/1)

İnternet Explorer Giriş Sayfası Kilitlenme Sorununa Çözüm Empty
MesajKonu: İnternet Explorer Giriş Sayfası Kilitlenme Sorununa Çözüm   İnternet Explorer Giriş Sayfası Kilitlenme Sorununa Çözüm I_icon_minitimeC.tesi Ekim 24, 2009 2:53 pm

Son zamanlarda internet kullanımında popüler olan ve bir o kadarda illegal bir durum var.

Bazı zararlı siteler bir javascript kodu sayesinde Internet Explorer kullanan ziyaretçilerinin tarayıcılarındaki giriş sayfasını ("ana sayfa" da denir) kendi istedikleri bir site adresini ekleyerek kilitliyorlar.

Bu durumu antivirüs pogramları maalesef engelleyemiyor. (En azından Kaspersky ve Nod32 kullanmış biri olarak engelleyemediklerini gördüm) Aslında bu bir virüste değil. Bu sorunu çözmek için virüs programı kullanmaya gerekte yok.

Kilitlenen İE giriş sayfasını açmak için sadece kayıt defterindeki bir değeri 1 yerine 0 yapmak yeterli.

Burada size "kayıt defterinde şuraya gir, şurdan şuraya ulaş, şuraya şunu yaz" gibi uzun yöntemi anlatmak yerine sadece bir kayıt dosyası vericem. Acemi kullanıcılara kolaylık olması ve sonradan tekrar giriş sayfanız kilitlenirse bu ayarları aramak yerine tek tıkla düzeltmeniz için bu şekilde ver kayıt dosyası olarak vermeyi uygun buldum.. Ayrıca kolay indirebilmeniz içinde dosyayı güzel sitelere yükledim:

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
https://missie.1forum.biz

İnternet Explorer Giriş Sayfası Kilitlenme Sorununa Çözüm
1 sayfadaki 1 sayfası